;

Seminarium WAT 5-6 Grudnia 2012r.

 

W dniach 5-6 grudnia 2012r. w Studium Wychowania Fizycznego Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyło się seminarium szkoleniowe Karate Combat. Seminarium na zaproszenie Shihan Ryszarda Króla Prezesa Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP SYSTEM poprowadził Shihan Maciej Grubski, któremu asystowali instruktorzy Karate Combat Andrzej Bojanowski, Krzysztof Gorzki i Dariusz Kowalkowski. Tematem seminarium było militarne zastosowani technik walki w bliskim kontakcie opartych na systemie Karate Combat.

 
Podczas seminarium odbył się także specjalny trening taktyki i technik walki bronią długą i taktyki specjalnej, który poprowadził mgr Ryszard Król szkoleniowiec Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej. Na tym treningu obecny był płk. dr Andrzej Chodała  wraz z zespołem wykładowców WAT, doświadczony metodyk Studium Wychowania Fizycznego WAT, który bardzo fachowym okiem obserwował prezentowane przez Shihan Ryszarda Króla techniki walki oraz zachowanie się żołnierzy.
 
Specjalny trening walki w parterze poprowadził utytułowany zawodnik zapasów, instruktor IP SYSTEM  por. Sławomir Srtąk.
 
Dzięki bardzo przychylnemu nastawieniu władz Wojskowej Akademii Technicznej seminarium, w którym udział wzięli żołnierze, instruktorzy oraz studenci trenujący w sekcji prowadzonej przez Polski Związek Instruktorów i Instruktorów Formacji Ochronnych IP SYSTEM, odbyło się w komfortowych warunkach, na wspaniale przygotowanych obiektach WAT.
 
Ciekawym doświadczeniem okazał się trening walki w bliskim kontakcie i bronią długą w sprzęcie i pełnym uzbrojeniu. Doświadczenia te w połączeniu z ideą przenikania się technik Combat Ju-Jitsu i Karate Combat pozwolą w niedługiej przyszłości stworzyć nową, dostosowaną do realiów współczesnego pola walki, formułę prowadzenia walki w bliskim kontakcie.
 
Szkoleniowcy Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych i Karate Combat przy wsparciu logistycznym, metodycznym i technicznym Studium Wychowania Fizycznego maja nadzieję stworzyć nowoczesny dostosowany do potrzeb nowoczesnego pola walki system taktyki i technik walki w bliskim kontakcie, który realizowany będzie  w wojsku polskim. 
 
 Przychylność władz uczelni pozwala rokować owocną współpracę na przyszłość.  Już dziś możemy pochwalić się pierwszym w historii obozem militarnym, w którym udział będą mogli wziąć cywile - instruktorzy i młodzież, której nie obce są dyscyplina, ciężka praca, odpowiedzialność i odwaga.  
 
 


 

 Powered by Flash Gallery

 

udostepnij