Założenia systemu

KARATE COMBAT to nowoczesny system walki wykorzystujący w najbardziej efektywny sposób ciało ludzkie do samoobrony poprzez zadawanie ciosów, kopnięć, wykonywanie dźwigni, ucisków w miejsca wrażliwe, podcięć, rzutów, prawidłowego – bezpiecznego padania i przewracania się, wykorzystujący do samoobrony różnego rodzaju broń: pałkę tonfa, kij, kajdanki, pistolety i karabiny. Dzięki temu Karate Combat jest nowoczesnym, kompleksowym i wszechstronnym systemem walki. System oparty jest na technikach dalekowschodniej sztuki walki karate – uderzeniach różnymi powierzchniami dłoni, przedramienia i ramienia, kopnięciach różnymi powierzchniami stopy i kolanem, podcięciach, blokach, przechwyceniach oraz tego co wyróżnia trening sztuki walki karate – timing techniki i walki. Trening Karate Combat odbywa się w tradycyjnym systemie szkolenia, wykorzystuje psychologiczne i pedagogiczne aspekty przygotowania człowieka do treningu, walki i radzenia sobie ze stresem I emocjami w różnych sytuacjach. Podłoże emocjonalne, wykorzystywane jest do kształtowania osobowości uczestnika szkolenia w kierunku wykorzystania poznanych technik tylko w obronie zdrowia i życia własnego oraz osób potrzebujących pomocy. System Karate Combat w tradycyjny sposób traktuje osoby trenera, instruktora i ucznia. To element szkolenia wprowadzający dyscyplinę, hierarchię i odpowiedzialność za zdrowie i życie współćwiczącego i przeciwnika.

W nowoczesnym systemie walki Karate Combat wykorzystane zostały także techniki walki wręcz występujące w Combat Ju-Jitsu, Jiu-Jitsu (dźwignie, dźwignie transportowe, podcięcia, duszenia, obezwładniania uzbrojonego przeciwnika, obrona przed nożem, pistoletem, pałką, itp.) i Boksie (bokserskie techniki ataku i obrony, uniki, zejścia z linii ciosu, praca nóg, kombinacje uderzeń oraz system treningu motorycznego), BJJ (walki w parterze) oraz Kobudo (użycie różnych rodzajów broni do walki wręcz).

Karate Combat to także kompleksowy system samoobrony wykorzystujący tradycyjną i specjalistyczną broń: pałka tonfa, noże, kajdanki, nun – chaku, pałka teleskopowa, kije i inne. Elementem szkolenia w systemie Karate Combat jest szkolenie survivalowe, obsługa różnych pojazdów (kłady, samochody terenowe i ciężarowe itp.), nauka strzelania z broni pneumatycznej i sportowej, znajomość pierwszej pomocy przedlekarskiej. To kompleksowy system szkolenia przeznaczony dla kobiet i mężczyzn. Możliwy do wykorzystania przez wszystkie służby mundurowe. System Karate Combat wykorzystuje wiedzę medyczną punkty atemi-waza do natychmiastowego obezwładnienia przeciwnika.

To co wyróżnia system Karate Combat od pozostałych stylów karate I innych systemów walki, to płynne połączenie i przenikanie się technik Karate z technikami Combat Ju-Jitsu, Samoobrony, BJJ i Boksu oraz Kobudo. To system korzystający z najnowszych osiągnięć medycyny sportowej, biomechaniki, metodyki i teorii sportu oraz starożytnych sposobów obezwładniania przeciwnika. Karate Combat to jedyny system przygotowujący do walki z dwoma lub kilkoma przeciwnikami.